Dizi · Kore

W Two Worlds | Dizi İncelemesi

 

 


Adı: W
Yönetmen: Jung Dae Yoon
[She Was Pretty]
Senarist: Song Jae Jung
[Nine: 9 Times Time Travel, Queen In Hyun’s Man]
Kanal: MBC
Bölüm Sayısı: 16
Yayın Tarihi: 2016
Dil: Korece
Ülke: Güney Kore

Çeviri: Anobist; & emiş;

Mp4 Paylaşım: zeyra88; Online Paylaşım: violet24;

Atina Olimpiyatlarında atış sporları dalında altın madalya sahibi. JN Global temsilcisi ve “Kanal W”nin sahibi. Şahsi serveti 800 milyar won, tüm diğer ülkelerdekilerle kıyaslanamayacak en geç zengin iş adamı.
Hepsi bu kadar mı? Tüm kadınların annelik içgüdüsünü harekete geçiren bebek yüzlü görünüme ve kusursuz hatlarıyla oluşturduğu örnek bir auraya sahip. Kıvrak zekası, azmi, terbiyesi ve mizah anlayışıyla gerçeğin de ötesinde muhteşem bir erkek.
Bir gün karşısına bir kadın çıkıp hayatını kurtardıktan sonra ortadan kaybolur.
Hayatındaki tüm gizemi aydınlatabilecek olan, içten duygular beslediği bu kadını aramaya karar verir. Elinde ise sadece kadının adı Oh Hyun Joo, göğüs cerrahisi bölümünde asistan doktor olduğunu gösteren üzerinde geçersiz bir telefon numarası olan sahte isim kartı ve bir de hiçbir yerde bulunamayacak, kadının çılgın ve ne yapacağı belli olmaz karakteridir.

Myungsae Hastanesi göğüs hastalıkları bölümündeki asistanlığının 2. yılındadır. Annesinin zorlamasıyla, hiç yeteneği olmadığını ve kendisine uymadığını düşündüğü bir meslek olmasına rağmen tıp fakültesine gitmiştir. Çılgın Köpek lakaplı profesör tarafından sürekli eleştirilmektedir. Hep gece vardiyasında çalıştığı için yoğun olduğundan biriyle çıkma üzerinde düşündüğünde bile uyuklamaktadır. Gençliğini hastanede çürütse de herkesi delirtecek gizli bir güzelliği olduğunu iddia etmektedir.
Kalbi hareketlerini aklından önce kontrol etmektedir. Mağrur ve gösterişli bir doktor olmak istese de hiç de havalı olmayan bir biçimde sürekli özür dileyen bir kadındır. “İt ve çek” prensibini erkeklerde denemeyi sevse de kalbi çok yumuşak olduğu için fazlasıyla güzel olmasına karşın ilişkileri hep diğer tarafın sonlandırmasıyla bitmektedir.
Yeon Joo’nun tüm sorunu çok duygusal olmasıdır, ta ki bir gün ideal tipine yüzde yüz uyan bir adam karşısına çıkana dek. Bundan sonra ise hayatını ona harcayacağını söylemeye bile gerek yok.

Kang Chul’un sekreteri ve en eski arkadaşı
Kang Chul’un ne istediğini hemen anlayabilen, sorunların üstesinden etkin bir biçimde gelebilen, şık görünümün altında çabuk sinirlenen agresif bir insan yatan, işinin ehli bir sekreterdir. Sık sık sekreter olduğunu unutup Kang Chul’a söylenip onunla gayri resmi konuşmaktadır. Mağrur ve etkileyici görünüşüyle her erkeğin hayallerini süslüyor olsa da o, liseden beri gözünü arkadaşı Kang Chul’a dikmiştir. Ta ki Oh Yeon Joo adında gizemli bir kadın Kang Chul’un karşısına çıkıp Sohee’yi rahatsız etmeye başlayana kadar.

Bir zamanlar Kore’nin en iyi dövüş sanatları atleti olan Kang Chul’un koruması ve dövüş sanatları koçudur. Maço, sıradan ve dobra bir adamdır. Gözüne bir hedef kestirdi mi direkt olarak ona ilerler. Birkaç yıl önce Kang Chul’un teklifiyle atletlik hayatına son vermeye karar vererek pişmanlık duymadan Kang Chul’un peşine takılmıştır. O günden beri Kang Chul’un en iyi arkadaşlarından olmuştur ve onunla mükemmel bir uyum içinde çalışmaktadır. Fazla konuşmayan biridir ama söylediği sayılı laflar da oldukça komiktir. Soohee’nin Kang Chul’a olan duygularının farkındadır, elinden bir şey gelmiyordur ama bu durumdan etkilenmektedir.

Kariyerine savcılıkla başlayan, Shinmin Partisinin gelecek seçimlerde ümit vaad eden adayı bir meclis senatörüdür. 10 yıl önce savcıyken Kang Chul’un tüm ailesinin cinayeti davasıyla ilgilenmiştir. O zamanlar Kang Chul’u
katil olarak adlandırmış ve idam cezası almasına neden olmuştur. Aslında arka planda Kang Chul’un hayatını mahveden kukla ustasıdır.
Vicdanı olmayan bu hırslı adam, olimpiyatlarda popülaritesi zirve yapan Kang Chul’u alaşağı edebilirse bunun kendisine ün kazandırmak adına harika bir fırsat olacağını düşünmüştür.
Kang Chul’u kurban ederken halktan destek gören Chul Ho başarılı bir şekilde politikaya atılmış ve şu anki konumunu elde etmiştir. Fakat birkaç yıl sonra geçmişte ölüme bıraktığı Kang Chul birden halka açık bir şirketin temsilcisi olarak geri dönmüştür. Bu ani ve dramatik dönüş Chul Ho’nun çok başını ağrıtacaktır.

Seo Hyun Suk – Cha Kwang Soo (58 Yaşında)

Suç araştırma programının yönetmeni ve Kang Chul’un kanalının baş editörüdür. Kang Chul’un ölen babasının en yakın arkadaşı olduğu için Kang Chul ona saygı duymakta ve onu bir baba gibi görmektedir.
Hyun Suk her zaman Kang Chul’un masumiyetine inanmış ve hayatını Kang Chul’un ekibine katılıp en iyi arkadaşının katilini bulmaya adamıştır. Bu nedenle suçları ortaya çıkarma ve görevi kötüye kullanma davalarına odaklanan yayın kanalı “Kanal W”nin yürütülmesine yardımcı olmaktadır. Suçlu profili çıkardığı uzun kariyeri, savcı ve polis dedektiflerinden bile daha uyanık olmasını sağlamaktadır.
Kang Chul ona çok güvenmekte ve onu yol göstericisi olarak görmektedir. Ne zaman bir olayda başı belaya girse Kang Chul, Hyun Suk’tan tavsiye almaya gitmektedir.


Çeviri: emiş;

 


Dizi, otuzlu yaşlarının başlarında iki kişinin aşk hikayesini konu almaktadır. Aynı zamanda fakat farklı dünyalarda yaşayan iki insanın hikayesidir. Oh Yeon Joo, babası ünlü bir çizgi roman yaratıcısı olan bir cerrahtır. bir gün aniden babası ortadan kaybolur, Oh Yeon Joo onu aramak için atölyesine gider fakat babasının yerine kanlar içinde bir adamı, Kang Chul’u bulur. Kang Chul tarafından kaçırılıp farklı bir boyuta geçer.

Kaynak: Yeppudaa

w-03

Yine yeni bitirdiğim bir diziyle beraberiz. Bence izlerseniz pişman olmazsınız. Neden diye soracak olursanız açıklayayım.

1) Lee Jong Suk’u gördükçe gözünüz bayram edecek.

w-ani-gif

2) Konusu çok ilgi çekici. Her ne kadar konusuna bakmadan izlemeye başlamış olsam da 🙂 Ben ilk altta gördüğünüz videoyu izleyerek başlamıştım. Çok tatlı ve komik değil mi? Birde Lee Jong Suk var. Daha ne olsun 🙂

3) 16 bölümcük zaten izlemeniz uzun sürmez 🙂

20160714101707_ehgahaqu.jpg

4) İzlerken bazen çok gülüyorsunuz, bazen gözleriniz doluyor belki ağlıyorsunuz, bazen onların ponçik aşkı sizin içinizde kelebeklerin uçuşmasını sağlıyor. 

13768125_1058719440842265_1369714646_n

Bence bu sebepler izlemeniz için yeterli. İlk 7 bölüm bence mükemmeldi. Sonraki bölümlerde iyiydi ama sorun nasıl bir sonuç olacağını asla anlamıyor oluşunuz. Öyle şeyler oluyor ki şöyle olur böyle olur diye tahmin dahi edemiyorsunuz. O yüzden dizi bitene kadar merak içinde ne olacağını bekliyorsunuz. 

j

Açıkçası ben final bölümünün son 10 dakikasında sonun nasıl olacağını anladım. 🙂

13732123_1751531455115461_1092169458_n

csi9ovhw8aaodxj

g15876562_1872633726300703_8623351280103849984_n

h
ve etkilendi 😀

w-two-worlds-kore-fenomeni

w02-01180
böyle bir resim koymazsam olmazdı 🙂

Peki ya sonrası?

busu3

Yazarken en bi’ eğlendiğim yazılardan birinin daha sonuna geldik. 😀

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s